(+31) 644 912 236
MEDYCYNA ESTETYCZNA - LASEROWE TERAPIE
SKLEP
INFORMACJE
Aby osiągnąć pozytywne efekty, należy jednak pamiętać o odpowiedniej metodyce.
Standardowe procedury dopuszczają użytkowanie EMS przez 20 minut na jedną partię mięśniową.
Zaleca się wykonywanie takiego zabiegu co drugi dzień lub codziennie, ale w tym drugim przypadku po pewnym czasie wymagana jest przerwa. Parametryzacja i dokładny czas stosowania powinny zostać określone w sposób mocno indywidulany.
Jest to także uzależnione od celu i rodzaju wykorzystywanego prądu.
Rezultaty tej metody modelowania sylwetki zauważalne są po dwóch miesiącach od pierwszej sesji. W tym czasie organizm usunie już znaczną część wymrożonych komórek tłuszczowych. Terapię odchudzania zabiegowego można uznać za zakończoną po upływie czterech miesięcy.
Widoczny wtedy efekt utrzyma się minimum pół roku. Jeśli pacjent będzie kontynuował prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia, zmniejszy prawdopodobieństwo pojawienia się nowych komórek tłuszczowych.
Elektrostymulacja EMS w kosmetyce jest stosowana przede wszystkim do zabiegów wyszczuplających i upiększających. Jednym z najpopularniejszych zastosowań jest stymulacja ściśle określonych mięśni w celu zmniejszenia obwodu ciała i ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Systematyczne stosowanie takich zabiegów pozwala na utratę nawet kilku centymetrów w obwodzie talii, ud czy bioder. Prądy są także stosowane w celu ujędrnienia skóry i redukcji cellulitu. Pobudzenie skurczów mięśniowych przyczynia się do lokalnej poprawy ukrwienia, co z kolei przekłada się na zwiększenie elastyczności i jędrności powłok ciała.
Treningi EMS w sporcie są wykorzystywane w ramach zarówno przygotowania do wysiłku, jak i regeneracji. W zależności od uprawianej dyscypliny, stymulacji poddawane są grupy mięśniowe, których ekspozycja na wysiłek i znaczenie wytrzymałości są pierwszorzędne.
Takie zabiegi mają się przyczynić do poprawy parametrów siłowych oraz osiąganych wyników u sportowców, co zresztą zostało potwierdzone badaniami. Obecnie popularną formą treningu jest wykorzystanie specjalnego systemu w postaci kombinezonu EMS.
Urządzenia służące do EMS pozwalają na mocne zaangażowanie włókien. W niektórych przypadkach może się to odbywać bez obciążania układu nerwowego, co bywa określane jako bierna stymulacja i oddziałuje na przyrost masy i objętości mięśnia. W fizjoterapii pożądana jest elektrostymulacja funkcjonalna, która pozwala na efektywniejsze przywrócenie osłabionej lub utraconej zdolności tkanki mięśniowej do skurczu. Dodatkowo wpływa na poprawę możliwości funkcjonalnych.
ciąża,
zaburzenia czucia,
nowotwory,
elektroniczne implanty i stymulatory,
epilepsjia,
choroby nowotworowe,
cukrzyca,
hemofilia,
problemy z tarczycą (nadczynność i niedoczynność),
schorzenia wątroby i nerek,
choroby serca,
wszczepione urządzenia medyczne (np. rozrusznik serca).
osłabienie lokalnych mięśni,
obniżone napięcie mięśniowe,
słabą kontrolę motoryczną,
rekonwalescencję po zabiegach operacyjnych,
chęć zwiększenia masy i objętości mięśni,
przeciwdziałanie zanikom mięśniowym.
Unikalność działania tego urządzenia polega na stymulowaniu mięśni do intensywnej pracy – w trakcie zabiegu wykonują one ponad 20 tysięcy skurczów, co jest osiągnięciem niedostępnym dla osób ćwiczących w standardowy sposób.
W wyniku takiego pobudzenia do aktywności zostaje przebudowana struktura tkanki mięśniowej – wytwarzane są nowe włókna, zwiększa się gęstość i objętość mięśni.
CAŁY ROK
NAJLEPSZY SEZON
UMIARKOWANY
POZIOM BÓLU
OKOLICA RAMION, UDA,
BRZUCH I POŚLADKI
OBSZAR
co 2 - 4 dni
ODSTĘPY
od 4 do 6 sesji
LICZBA ZABIEGÓW
NIE
ZNIECZULENIE
40 - 70 min
CZAS ZABIEGU
Od 45 EUR
KOSZT ZABIEGU