Oprócz wykluczenia klasycznych przeciwwskazań do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, należy zaprzestać kurację miejscowo stosowanymi retinoidami oraz preparatami czy lekami zawierającymi substancje fototoksyczne na miesiąc przed zabiegiem.
Dodatkowo na 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinno wykonywać się zabiegów uwrażliwiających skórę, tj. peelingi chemiczne czy mezoterapia igłowa lub mikroigłowa.
Na miesiąc przed zabiegiem nie można się opalać ani stosować samoopalaczy
Nie wolno spożywać alkoholu w dniu wykonania zabiegu
Na skórze nie może być jakichkolwiek uszkodzeń
2 tygodnie przed zabiegiem nie stosować peelingu w miejscu zabiegu, maści z retinolem i witaminą C
3 dni przed zabiegiem nie należy stosować aspiryny i innych leków rozrzedzających krew
Należy również odstawić leki fotouczulające oraz herbatki ziołowe z dziurawcem i nagietkiem
Ogolić skórę maszynką 1 dzień przed zabiegiem, nie depilować wcześniej włosów woskiem, chemicznie czy wyrywać pensetą
Laserowe usuwanie naczynek wykonuje się na skórze czystej ( należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem )
BEAUTY ZONE BY IZA
Niektóre naczynka krwionośne są zbyt słabe, by wytrzymać ciśnienie krwi. Rozszerzają się i stają się widoczne przez skórę.
Warto pamiętać, że trwałe usuwanie naczynek z twarzy to nie jedyny zabieg, który można wykonać z pomocą lasera diodowego. To innowacyjne urządzenie pozwala pozbyć się pajączków z innych części ciała, takich jak np. dekolt czy łydki. Wysoka uniwersalność to cecha, dzięki której laser diodowy góruje nad konwencjonalnymi sprzętami do usuwania teleangiektazji.
Zabiegi wykonywane z użyciem lasera diodowego są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. W porównywaniu do wielu innych metod są również mało inwazyjne – nie wymagają stosowania igieł. Zabieg nie należy do bardzo bolesnych, dlatego nie musi być wykonywany w znieczuleniu. Mimo to, nic nie stoi na przeszkodzie, aby komfortu pacjentki można zastosować preparat znieczulający skórę miejscowo.
Warto podkreślić, że laser diodowy nie wywołuje podrażnienia tkanek sąsiadujących z rozszerzonymi naczyniami. Urządzenie oddziałuje wyłącznie na rozszerzone naczynia. Naturalnym następstwem zabiegu jest miejscowe zaczerwienienie w polu zabiegowym, powstanie strupka i bardzo delikatne złuszczanie się skóry.
Przyczyn powstawania pajączków jest wiele. Przede wszystkim są to predyspozycje genetyczne,
ale także wpływają na to czynniki zewnętrzne, niewłaściwa pielęgnacja skóry oraz zażywane leki. Typowym, klinicznym objawem tego zaburzenia jest rumień, potocznie zwany zaczerwienieniem.
To naturalna, nieodwracalna reakcja białek na podniesienie temperatury. W wyniku tego procesu naczynie krwionośne zostaje zamknięte, a następnie w ciągu ok. 3 tyg. ulega resorpcji (wchłonięciu) i przestaje być widoczne. Redukcja rozszerzonych naczynek odbywa się w sposób szybki, bezpieczny i wysoce efektywny, co daje tej technologii zdecydowaną przewagę nad innymi, starszymi metodami.
Technologia zabiegu - Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę – barwnik czerwonych ciałek krwi (erytrocytów).
Dochodzi do wzrostu temperatury, a podgrzane erytrocyty ulegają koagulacji.
(+31) 644 912 236
MEDYCYNA ESTETYCZNA - LASEROWE TERAPIE
SKLEP
INFORMACJE
To zabieg niezwykle precyzyjny, podczas którego inteligentna wiązka światła działa wewnątrz naczyń krwionośnych, nie uszkadzając naskórka.
Rumieńce mogą być urocze, jednak tylko wówczas, gdy wynikają z romantycznego zawstydzenia.
Jeśli problemem jest czerwienienie się niemal bez przerwy, warto rozważyć zamykanie naczyń krwionośnych metodą laserową.