Opinie na temat PMU
.
Ania Sala
Z całego serca polecam !
Niespotykana atmosfera
i profesjonalnie!
Polecam na 100%!!
Karolina Borowiecka
Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Oliwii! Zdecydowanie polecam Oliwie - do każdej klientki podchodzi indywidualnie,profesjonalnie i z pasją. Spełniła moje oczekiwania.
Polecam !!
Małgorzata Kochanowska
Zapraszamy do obserwacji moich prac na platformach Tik Tok, Facebook, Instagram
NICK: OLIWIAPLOTNIAK
To, ile trwa wykonanie makijażu permanentnego brwi, zależy Cała wizyta może potrwać 3 godz. ale sam zabieg zajmuje około 2,5 godz.
w ciągu kilku dni po zabiegu brwi nie wolno przemywać wodą ani mydłem,
przez tydzień od zabiegu nie wolno używać na brwiach żadnych kosmetyków do makijażu,
również przez tydzień nie wolno chodzić na basen, do sauny ani na solarium,
należy być również ostrożnym z ćwiczeniami - chodzi o to, by nie spocić się na twarzy,
przez cały okres gojenia trzeba unikać dotykania brwi, zwłaszcza brudnymi rękami,
przed każdym wyjściem trzeba smarować łuk brwiowy kremem z filtrem przeciwsłonecznym, a w domu - nawet kilkanaście razy dziennie - maścią z pantenolem
Wpływ na to, ile goi się makijaż permanentny brwi ma również odpowiednia pielęgnacja.
Podaję dokładne wytyczne, które można zebrać w kilku punktach:
Jednym z efektów ubocznych jest łuszczenie się. Skóra może się łuszczyć nawet do 2 tygodni. Nie należy zdrapywać strupków tylko pozwolić, aby rany same się zagoiły.
Po zabiegu jest bardzo ważne, aby postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami przez cały 10dniowy okres gojenia.
Pełne zagojenie tatuaży kosmetycznych zajmuje ok. 4-6 tygodni.
W tym czasie można wykonać retusz, jeśli okaże się, że kolor w niektórych miejscach wyblakł lub sam efekt jest mało wyrazisty. Po ustąpieniu miejscowego środka znieczulającego odczuwa się delikatną tkliwość na i wokół wytatuowanego miejsca.
W dniu zabiegu może również wystąpić lekki obrzęk i zaczerwienienie. Jest to zupełnie normalne i te objawy znikają w ciągu 24-48 godzin. Ważne jest, aby do 48 godzin nadmiernie nie moczyć wytatuowanego miejsca.
REKLAMA
Metodę włoskową i pudrową można łączyć, aby skorzystać z korzyści każdej z technik. Metody łączone nazywane są soft combo oraz bold combo. Soft combo polega na wykonaniu makijażu permanentnego metodą włoskową i delikatnym pudrowaniu. Z kolei bold combo to metoda włoskowa w połączeniu z mocnym pudrowym cieniowaniem.
Metody soft powder brows i ombre powder brows.
Pierwszy rodzaj polecany jest osobom młodym, które mają np. gęste brwi, ale jasne, dlatego chciałyby je nieco podkreślić. Ombre powder brows jest bardziej skomplikowany i złożony w wykonaniu, ale efekt przypomina profesjonalne stylizowane brwi z pokazu mody i rzeczywiście robi wrażenie.
Wykorzystanie w metodzie ombre wielu odcieni pigmentu stwarza przejścia tonalne, które gwarantują trójwymiarowość, a co za tym idzie, dużą naturalność efektu.
Kiedy makijaż ombre wykonuje się z nasyceniem w poziomie, wtedy przód brwi jest jaśniejszy, a ogonki ciemniejsze. Po ombre z nasyceniem w pionie podstawa jest ciemniejsza, a góra brwi jaśniejsza. Wybór zależy od kształtu twarzy i oczu klientki.
Metoda pudrowa, inaczej też powder brows lub metoda cieniowania zapewnia efekt grubych, wyrazistych brwi w pełnym kolorze. Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowej igły, za pomocą której kosmetolog wprowadza pod skórę pigment.
Skóra pigmentowana jest dokładnymi, delikatnymi ruchami. Brwi stają się podkreślone, makijaż permanentny nadaje im kształt, niebywałą wyrazistość.
Istnieją dwa rodzaje tej metody:
Metoda hairstrokes, czyli metoda włoskowa, nazywana też piórkową pomaga osiągnąć efekt naturalnie bujnych brwi. Niektórzy opisują ją jako sposób na rekonstrukcję, jednak bliżej jej do zmywalnego tatuażu. Brwi stają się optycznie większe, zaznaczone, przez to też nieco ciemniejsze.
Metoda włoskowa jest polecana osobom posiadającym brwi cienkie lub brwi o nieokreślonym kształcie. Makijaż metodą piórkową wykonuje się przyrządem określanym jako "pióro" o sterylnym ostrzu (stąd nazwa metody), za pomocą którego wprowadza się tusz pod skórę.
Podczas zabiegu kosmetolog rysuje malutkie włoski, jeden po drugim pomiędzy naturalnymi brwiami klientki. Uczucie przypomina ukłucie igły i nie jest bardzo bolesne. Na skórze powstają ranki, ale znikają już po dwóch lub trzech tygodniach.
Wokół makijażu permanentnego krąży wiele mitów - ma tyle samo zwolenniczek co przeciwniczek.
A to z pewnością dlatego, że (tak jak zresztą wszystko), taki makijaż można wykonać świetnie, albo zupełnie nieestetycznie. O to by wyglądał karykaturalnie niestety bardzo łatwo.
Dlatego zapraszamy do naszej Galerii, Aby przekonać się na własne oczy jaki można uzyskać rezultat !
Przede wszystkim zrelaksuj się. Decyzja o makijażu permanentnym nie jest na całe życie, wbrew powszechnej opinii.
Krok Pierwszy
Na początek porozmawiamy na temat przeciwwskazań do zabiegu, jak pielęgnować skórę po pigmentacji, a Ty opowiesz mi o swoich preferencjach.
Metody i techniki należy dobierać indywidualnie uwzględniając przy tym potrzeby i oczekiwania klientów, ale także dostosowując się do rysów twarzy, a nawet codziennego trybu życia. Tak samo jest w przypadku makijażu permanentnego ust.
Krok Drugi
Następnie należy podpisać oświadczenie o zgodzie na zabieg i wypełnić ankietę, która pozwoli określić twój stan zdrowia i to, czy kwalifikujesz się do zabiegu. Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi to. m.in. ciąża, karmienie piersią, infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne, cukrzyca czy choroby nowotworowe. Nie wolno go robić również u osób, które zażywają leki sterydowe i takie, które rozrzedzają krew. Zakazane jest także picie alkoholu przed zabiegiem.
Krok Trzeci
Sam zabieg zaczyna się od znieczulenia łuku brwiowego, do którego używa się kremu z lidokainą. By zadziałał, trzeba odczekać 20 minut. W międzyczasie kosmetyczka - Linergistka czyli Ja, mogę zacząć przygotowywać narzędzia potrzebne do wykonania makijażu permanentnego brwi.
Krok Czwarty
Kolejnym krokiem jest narysowanie nowego kształtu brwi. Szkic musi być bardzo precyzyjny i uwzględnimy tu wszystkie twoje życzenia, jak i możliwości. Zawsze sugeruje, jaki kształt jest najbardziej odpowiedni i po ustaleniu szczegółów rysuje go na skórze za pomocą specjalnej kosmetycznej kredki lub nasączonej tuszem nici, którą odbija na twarzy linie w odpowiednich miejscach. Oprócz kształtu brwi na tym etapie wybieramy również kolor tuszu, który będzie identyczny z naturalnym kolorem włosków, lub nieco ciemniejszy, by bardziej je podkreślić. Ważne, by nie był za ciemny - po zabiegu brwi nie można już rozjaśnić (przyciemnić tak).
Krok Piąty i ostatni ;)
Po wszystkich przygotowaniach i Twojej akceptacji przejdę już do właściwej pigmentacji, czyli potocznego „dziergania”.
W zależności od wybranej metody, narzędziem przypominającym metalowy długopis wykonuje płytkie nacięcia w kształcie włosków lub z pomocą cieniutkich, sterylnych igieł cieniuje określoną powierzchnię tak, by uzyskać pożądany kształt brwi. Później nacięcia lub nakłucia wypełnia barwnikiem i gotowe.
linergistka.
(+31) 644 912 236
MEDYCYNA ESTETYCZNA - LASEROWE TERAPIE
SKLEP
INFORMACJE
Makijaż permanentny brwi to idealna metoda poprawy wyglądu dla tych, którym natura poskąpiła gęstych brwi i idealnego łuku brwiowego, a nie chcą codziennie wykonywać makijażu.
Ile trwa taki zabieg, jak się do niego przygotować, jakie są przeciwskazania- odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się poniżej.
PMU to metoda, która pozwoli ci zwiększyć pewność siebie i pokochać odbicie w lustrze !
Makijaż permanentny to bezpieczna metoda i popularna w dzisiejszych czasach, która polega na wprowadzeniu specjalnego pigmentu w głąb skóry, z kontrolowaną głębokością wprowadzania pigmentu - znacznie płytszą niż przy tatuażu.
Makijaż permanentny nie powinien być makijażem trwałym na całe życie.!!
Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem, który może i powinna wykonywać wyłącznie wykwalifikowana kosmetyczka - linergistka. Jest on bowiem dość inwazyjny i wymaga nie tylko umiejętności, ale również bezwzględnego zachowania higieny i odpowiednich procedur, by nie doszło np. do zakażenia.
Makijaż permanentny brwi to alternatywa dla tych, którzy nie chcą lub nie mają czasu na codzienne malowanie ich kosmetykami.
Makijaż ma zdobić, podkreślać to, co piękne, kamuflować to co niedoskonałe...
Ideą makijażu permanentnego ma być naturalny „podrasowany" wygląd, tak byś czuła się zawsze świeża i piękna. Dlatego jako doświadczony specjalista nie wykonuję prac wbrew sobie!
kocham makijaże lekkie, puszyste, pudrowe. Chcę by moja pigmentacja była ultra lekka.
Główną zaletą jest trwałość - dobrze wykonany makijaż permanentny brwi utrzymuje się dwa lata i niestraszne mu kosmetyki do demakijażu, woda morska lub kąpiele w basenie, ani deszcz.