(+31) 644 912 236
MEDYCYNA ESTETYCZNA - LASEROWE TERAPIE
SKLEP
INFORMACJE
Oprócz leczniczych maści w terapii miejscowej AZS stosuje się również kremy, balsamy i maści, których podstawowym celem jest nawilżenie skóry i przywrócenie jej fizjologicznej flory bakteryjnej.
Ważnym elementem leczenia miejscowego AZS jest odbudowa struktury bariery naskórkowej, która nie funkcjonuje prawidłowo u chorych, a przez to substancje drażniące i alergeny mają łatwiejszą drogę wnikania w głąb skóry i wywoływania reakcji zapalnej. W tym celu stosuje się specjalistyczne preparaty, zawierające ceramidy i lipidy o strukturze lamelarnej, które wbudowują się w naskórek.
W przypadku stosowania leków steroidowych warto pamiętać o tym, że ich stosowanie daje szybki, lecz krótkotrwały efekt. Pamiętajmy również, że te preparaty powinny być stosowane wyłącznie na zlecenie lekarza i zgodnie z jego wskazówkami.
Jest to mieszanka aminokwasów, antyoksydantów i AHA, powodującą powolną lecz regularną odnowę komórkową zalecaną do każdego rodzaju skóry.
Doskonały dodatek do peelingów działający antyoksydacyjnie. Powoduje delikatne złuszczanie się skóry. Antybakteryjny i antyoksydacyjny doskonale się sprawdza przy pierwszych oznakach starzenia się. Polecane głównie dla cery z problemami trądziku różowatego, skóry wrażliwej, suchej i pozbawionej blasku.
Ten rodzaj leczenia jest skuteczny w przypadku zdecydowanej większości chorych. Jego celem jest zmniejszenie uczucie swędzenia oraz regeneracja skóry, uszkodzonej w wyniku AZS.
W leczeniu zewnętrznym stosuje się maści i inne preparaty zawierające glikokortykosteroidy, inhibitory kalcyneuryny, antybiotyki, leki przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.
Pacjenci, u których zdiagnozowano AZS powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że leczenie schorzenia jest długotrwałe i rzadko prowadzi do całkowitej eliminacji choroby. Ze względu na przewlekły charakter i skomplikowaną patogenezę AZS, terapia jest bardzo trudna. Lekarze koncentrują się głównie na profilaktyce, łagodzeniu objawów schorzenia, leczeniu miejscowym i ogólnym oraz poprawie jakości życia chorego.
Bardzo istotna jest edukacja pacjentów dotycząca pielęgnacji skóry,
stosowanie miejscowo leków immunomodulujących, leków przeciwhistaminowych lub przeciwinfekcyjnych, a bywa, że konieczne staje się włączenie leczenia systemowego (ogólnoustrojowego), fototerapii lub leczenia biologicznego. Metody są dobierane odpowiednio w zależności od aktywności choroby, lokalizacji zmian czy odpowiedzi na dotychczasowy sposób leczenia.
Drapanie zmian zapalnych zaostrza objawy choroby
AZS manifestuje się intensywnym świądem, a wysoka wrażliwość skóry wraz z współistniejącym stanem zapalnym są przyczyną drapania. To niestety dodatkowo zaostrza nasilenie objawów. Pojawia się również łuszczenie naskórka, zaczerwienienie i pogrubienie skóry, a nawet jej przyciemnienie, a także zwiększa się ryzyko rozwoju zakażenia i powstania blizn.
Stresujące sytuacje niekorzystnie wpływają na skórę.
Mogą zwiększać świąd oraz ryzyko powstania rumienia lub pokrzywki.
Atopowa skóra nie lubi również wysokich temperatur, gorącej wody i zbyt długich kąpieli.
Chorzy cierpiący na AZS powinni brać kąpiel, a jeszcze lepiej prysznic, w letniej wodzie1, w przypadku ekspozycji na działanie promieni słonecznych brak jest jednoznacznych rekomendacji, jednakże obserwowalny jest korzystny wpływ na nasilenie objawów (łagodzący). Jednakże w nielicznych przypadkach zdarza się nietolerancja na promieniowanie słoneczne.
Skóra alergiczna nie lubi również szorstkich i podrażniających ją tkanin.
Najlepszym wyborem będzie delikatna bawełna. Warto pamiętać, że osoby chore na AZS źle reagują na ubrania wykonane z wełny.
Objawy zaostrzać może również obecność roztoczy w domu
Warto usunąć z niego wszystkie gromadzące kurz przedmioty, dywany, długie i ciężkie zasłony meble wyściełane materiałem.
Skóra atopowa może źle reagować na niektóre perfumy, dając objawy zaostrzenia
Od kilku lat głośno mówi się o negatywnym wpływie zanieczyszczeń środowiska
Związki chemiczne wchodzące w skład zanieczyszczeń uszkadzają naturalne mechanizmy odpornościowe i ułatwiają przenikanie alergenów do organizmu człowieka
Objawy AZS zaostrza również nieodpowiednia dieta.
W krajach wysoko uprzemysłowionych udowodniono, że spożywanie w tygodniu co najmniej trzech posiłków typu fast food sprzyja rozwojowi AZS. Wśród dzieci z AZS najczęściej obserwowano uczulenie na jajo kurze .
Wśród czynników środowiskowych, które wpływają na rozwój oraz zaostrzenie objawów AZS są:
alergeny,
zanieczyszczenie środowiska,
zakażenia,
temperatura (zarówno wysoka, niska, jak i jej zmiany),
wilgotność powietrza,
substancje drażniące oraz stres.
Defekty na poziomie bariery naskórkowej (czyli tej najbardziej zewnętrznej części skóry) prowadzą do wielu niekorzystnych zjawisk:
utraty wody i związanej z tym suchości skóry,
zwiększonej wrażliwości na bodźce
łatwiejszej penetracji czynników drażniących.
SKLEP ZAWIERA TYLKO PODSTAWOWE DERMOKOSMETYKI, PO DOBRANIE ODPOWIEDNIEJ KURACJI, ZAPRASZAMY NA WIZYTĘ DO SPECIALISTY W BEAUTY ZONE BY IZA
W OFERCIE SĄ DOSTĘPNE
Preparaty działające silnie nawilżająco, dla skór z zaburzonym płaszczem hydrolipidowym skóry.
Nadaje się dla odwodnionych i suchych cer ze skłonościami do prószenia.
Atopowe zapalenie skóry, dawniej nazywane egzemą, z roku na rok dotyka coraz więcej osób. To choroba, która ma podłoże genetyczne i spowodowana jest nadwrażliwością na alergeny, z którymi zdrowa skóra radzi sobie bezobjawowo. Kontakt z alergenami z powietrza, czy z pożywienia, prowadzi do powstawania stanów zapalnych na skórze - grudek, wyprysków, zaczerwienienia i swędzenia. Objawy AZS mają związek z zaburzeniami pracy białek ochronnych skóry, oraz uszkodzonej struktury - skóra jest niedostatecznie nawodniona i nie stanowi mocnej tarczy ochronnej przed czynnikami z zewnątrz.
Atopia uważana jest za chorobę cywilizacyjną.
Na początku XX wieku objawy tego typu alergii stwierdzano u 1 proc. ludności, obecnie na atopię cierpi prawdopodobnie 1/3 populacji.